WMF Sada nožů 3dílná Damasteel PC v luxusní dárkové kazetě

WMF Sada nožů 3dílná Damasteel PC v luxusní dárkové kazetě

Cena: 16629.00 CK

Sada nožů 3dílná Damasteel PC obsahuje:

 • 1x Univerzální nůž Damasteel PC, čepel 11 cm, č. výr.: WM1880319998
 • 1x Nůž na maso Damasteel PC, čepel 17 cm, č. výr.: WM1880339998
 • 1x Kuchařský nůž Damasteel PC, čepel 20 cm, č. výr.:1880399998
 • 1x Dárková dřevěná kazeta

 • Univerzální nůž Damasteel je díky tenké a poměrně krátké čepeli ideální pro různorodé úkoly: k čištění, krájení a také k porcování. Nakrájíte s ním maso, ryby, brambory, syrovou zeleninu, ovoce, ale i tvrdé uzeniny a salámy.

  Nůž na maso Damasteel štíhlý nůž s robustní, 17 cm dlouhou čepelí a jemným ostřím. Výborně se hodí na krájení a porcování syrového nebo pečeného masa, jehož vlákna lehce překrojí. Lze s ním krájet maso i na velmi malé kostky nebo tenké proužky. Při porcování pečeně pak zajistí, že z masa nevyteče šťáva.

  Kuchařský nůž Damasteel je robustní, těžký nůž se širokou čepelí jemného a přitom odolného ostří. Hřbet nože a čepel jsou lehce prohnuté a zužují se do špičky. Díky tomu lze kuchařský nůž využít skutečně všestranně, k čištění a krájení zeleniny, masa či sekání kotlet. Je vhodný také ke kolébkovému krájení bylinek, zeleniny nebo ořechů. Špička nože přitom zůstává pevně na pracovní ploše a ostří se pohybuje nahoru a dolů. Nůž má navíc jednu stranu širší pro rovnoměrné filetování ryb.

  Série Damasteel

 • Nepřekonatelně ostré nože ze špičkové nerezové oceli Damasteel
 • Čepel s krásnou charakteristickou kresbou damascénské oceli
 • Excelentní, odolné ostří vyrobené technologií Performance Cut
 • Kované z jednoho kusu
 • Tvrdost cca 60 HRC Rockwellovy stupnice
 • Ergonomické rukojeti z matné nerezové oceli Cromargan®
 • Záštita pro bezpečnou manipulaci
 • Profesionální bezespáré zpracování pro dokonalou hygienu
 • Kontrola ostří laserem
 • Snadno se čistí, doporučeno ruční mytí
 • Atraktivní balení – dřevěná dárková kazeta
 • Produkt získal mnohá mezinárodně uznávaná ocenění za design
 • Nože ze série Damasteel jsou skutečnými uměleckými díly, v nichž se snoubí estetika damascénských čepelí s možnostmi nejmodernějších výrobních postupů. Jsou dokonalým dárkem pro ty, kteří dokáží ocenit nejen vynikající řezné vlastnosti a trvanlivost ostří, ale i jedinečnost každého nože.

  Nůž z damascénské oceli poznáte na první pohled. Charakteristická kresba na čepeli nože Damasteel WMF vzniká specifickým spojením různých materiálů PMC 27 a RWL 34 v cca 120 vrstvách, broušením a následným jemným leptáním kyselinou. Bezchybné zpracování s hladkým přechodem mezi rukojetí a záštitou pak zaručuje optimální hygienu. Nože se snadno čistí, postačí je opláchnout pod tekoucí vodou.

  Společnost WMF vyrábí pomocí technologie Performance Cut nože nevídané kvality, jejichž životnost je dokonce dvakrát delší, než požadují normy. Díky plochému výbrusu mají čepele nožů Damasteel velkou odolnost proti poškození či vylomení při zachování excelentní řezivosti. Tyto nože si navíc svou ostrost udrží po neskutečně dlouhou dobu.

  Použité technologie a materiály

  Pro výrobu nožů byl použit Damasteel, nerezový švédský damašek vyráběný metodou práškové metalurgie, jehož výroba byla patentována v roce 1996. Jde o jednu z nejlepších nožířských ocelí vůbec. Kombinuje vlastnosti dvou ocelí: RWL-34 a PMC-27. RWL-34 je sama o sobě špičkovou ocelí, která dodá noži tvrdost (odpovídá složením nožířské oceli ATS-34 s přídavkem 0,2 % vanadu). Díky měkké oceli PMC-27 (odpovídá nožířské oceli 12-C-27) je pak damasteel úžasně houževnatý při excelentní stabilitě ostří.

  Prášková metalurgie spočívá v tom, že je roztavený kov rozprášen tryskou a posléze ochlazen do pevného stavu. Vzniklý prášek se lisuje ve vakuu a za teplot blízkých tavení do homogenního bloku. Výsledný materiál má některé lepší vlastnosti než materiál stejného složení získaný pomocí konvenční metody. Pomocí práškové metalurgie totiž můžeme obohatit ocel o velké množství uhlíku a dalších legur, což tradiční cestou nelze.

  Ocel Damasteel se vyrábí tak, že při násypu prášku před lisováním se střídavě vrství prášky ze dvou nerezových ocelí: RWL-34 a PMC-27. Blok získaný slisováním se pak zpracovává do různých vzorů, které se na povrchu hotové vyleštěné čepele zvýrazní chemicky. Čepel se v konečné fázi leptá, aby vynikla její krásná kresba. Výhodou Damasteelu, oproti tradiční uhlíkové, kovářsky svařované damaškové oceli, je jeho korozivzdornost.

  Speciální technologie Performance Cut spojuje výhody tradičního kování a výhody moderních výrobních postupů. Výsledkem je ostří nejvyšší kvality. Rozhodující pro vynikající kvalitu nože je také přesné vybroušení v konstantním úhlu. Je to právě

  WMF Sada nožů 3dílná Damasteel PC v luxusní dárkové kazetě eshop >>  Další zboží:

  Joseph Joseph Sada nožů v rotačním stojanu Elevate™ 100

  Joseph Joseph Sada nožů v rotačním stojanu Elevate™ 100 e-shop >>

  Sada nožů v rotačním stojanu Elevate™ 100 obsahuje: 1x loupací nůž délka 8,9 cm 1x univerzální nůž délka 12,7 cm 1x Santoku nůž délka 17,8 cm 1x kuchařský nůž délka 20 cm 1x vykosťovací nůž 20 cm 1x nůž na.. více >>
  ZWILLING Nůž na zeleninu 7 cm PROFESSIONAL S

  ZWILLING Nůž na zeleninu 7 cm PROFESSIONAL S e-shop >>

  Nůž na zeleninu PROFESSIONAL "S" je malý, lehký, všestranný nůž s krátkou rovnou čepelí. Hodí se pro čištění či řezání zeleniny a ovoce, využijete jej také například pro čištění hub. Série PROFESSIONAL "S" Klasika mezi kvalitními noži Ergono.. více >>